OPINIE


Liceum w Bieczu to przede wszystkim zgrana społeczność uczniów i nauczycieli. Życzliwa i kompetentna kadra pedagogiczna pomaga w rozwijaniu pasji, odkrywaniu nowych talentów, a przede wszystkim poszerza horyzonty wiedzy, czego najlepszym dowodem są ogromne sukcesy uczniów we wszystkich dziedzinach. Będąc teraz w klasie maturalnej śmiało mogę stwierdzić, że wybór tej szkoły był świetną decyzją. Liceum w Bieczu umożliwiło mi udział w niezapomnianych projektach, wyjazdach i akcjach, które pomogły mi się rozwinąć, jednocześnie stwarzając masę wspaniałych wspomnień. 
Justyna Łukaszyk


Liceum Ogólnokształcące w Bieczu zachwyca od chwili, gdy po raz pierwszy przekroczysz jego próg. Promienne twarze uczniów życzliwie uśmiechają się do siebie. Szkolny korytarz przepełnia radość, a gdy się w nim zgubisz, nie martw się. Starsi koledzy chętnie wskażą Ci salę lekcyjną. Nie bój się zapytać! Jesteśmy tu po to, by służyć pomocą. Z pewnością zachwycą Cię sale liceum. Wyposażone w nowoczesny sprzęt sprawią, że nauka nie będzie już tylko obowiązkiem, a przyjemnym spędzaniem czasu. Przyjaźnie nastawieni nauczyciele rozbudzą w Tobie ciekawość do dalszego zgłębiania wiedzy, a może sprawią, że odkryjesz w sobie nowe, skrywane talenty. Jedno jest pewne, w murach bieckiego liceum rozwiniesz skrzydła. Czy wiesz, że o naszej szkole słyszeli także za granicą? Od lat bierzemy udział w międzynarodowym projekcie. Dołączając do naszej szkoły, będziesz miał okazję zwiedzić słoneczne Włochy, czy też sfotografować renifery w Finlandii. Liceum Ogólnokształcące w Bieczu to miejsce, do którego chcesz wracać. Wybór należy do Ciebie!
Martyna , kl. II


Każdy człowiek jest wolny i każdy ma prawo obrać ścieżkę jaką w życiu chce podążać. Ja zdecydowałem się podążać za głosem serca, które doradzało mi bym wybrał Liceum  w Bieczu. Serce się nie pomyliło... Poznałem tu wielu wspaniałych i wartościowych ludzi, którzy stali się nieodłączną częścią mojego życia. W szkole zachwyca mnie niesamowita atmosfera i życzliwość jaką darzą siebie uczniowie oraz nauczyciele, którzy są chętni do pracy z nami i wyrozumiali... Gdyby ktoś mi zadał dzisiaj pytanie czy żałuję, ze tu przyszedłem... Bez chwili namysłu bym zaprzeczył, co więcej mógłbym dodać, że była to jedna z moich najlepszych decyzji jakich podjąłem w życiu.
Paweł, kl. II


Każdy z nas jest kowalem własnego losu, a jak powszechnie wiadomo kowal potrzebuje sprawnej kuźni. Dla mnie takową okazało się LO BIECZ – polecam każdemu! I pamiętajcie – AD AUGUSTA PER ANGUSTA.
Łukasz Przyczynek, absolwent

Serdecznie polecam wszystkim Liceum w Bieczu! O drugą taką szkołę naprawdę trudno, bo to jest szkoła z niepowtarzalnym klimatem. Tutaj każdy może być sobą, rozwijać swoją wiedzę i wszelkie pasje. Atmosfera jest kameralna, a dzięki temu jest tu niezwykle rodzinnie. Bardzo zachęcam wszystkich, aby mogli to poczuć na własnej skórze!
Karolina Gazda – absolwentka.